ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

چگونه باطری ماشین خود را تعویض کنیم؟

1-در ابتدا قبل از تعویض باطری ماشین از خراب بودن باتری خودرو اطمینان پیدا کنید. (علائم خرابی باتری خودرو)

2-محل قرار گیری باتری بسیاری از خودرو ها گوشه های موتور قرار دارد و ابتدا باید قاب یا کاور موتور روی باتری را برداشته تا به باتری دسترسی پیدا کنیم.

3- برای تعویض باتری ابتدا باید سر باتری یا بست الکترود قطب منفی باتری که با علامتی مانند خطی افقی تنها نشان داده می شود را باز کنیم و برای این کار معمولا از آچار شماره 10 و یا 13 استفاده می شود و بعد از باز کردن قطب منفی؛قطب مثبت باتری که با علامتی به شکل بعلاوه مشخص می شود را با استفاده از آچار باز کنید به طوری که کابل مثبت و منفی با هم برخوردی نداشته باشند.

نکته : اگر که سر باتری ها سولفاته کرده بودن و قبل از باز کردن آنها قطب ها را جدا از هم با آب جوش تمیز کنید.

نکته : در هنگام باز کردن و بستن بست ها مراقب باشید قطب مثبت به هیچ نقطه ای از بدنه خودرو که جنس آن از ف باشد برخورد نکند ؛ اگر این اتفاق بیافتد باعث جرقه شده و احتمال ایجاد حریق را در پی دارد.

4-بعد از باز کردن بست سر باتری ها باید بست نگهدارنده باتری را باز کنیم  که به برخی از آنها اشاره می کنیم.

بست نگهدارنده باتری که اغلب در خودرو های تولید داخل مانند : پراید-پژو 405-پژو پارس-سمند و. یک میله فی روی باتری قرار می گیرد و دو میله در کناره های آن به شیار های کفی باتری یا پایه باتری متصل شده و باتری را در جای خود ثابت می کند و برای باز کردن آنها معمولا از آچار شماره 10 استفاده می شود

اما در برخی از خودرو ها یک بست فی کوچک در کنار باتری قرار دارد که به کفی یا پایه نگهدارنده باتری پیچ شده است و برای باز کردن آنها اغلب باید از آچار شماره 12 یا 13 استفاده کرد.

5-بعد از بازکردن بست ها باتری قدیمی خودرو را از جای خود برداشته و باطری ماشین جدید را به همان شکل جایگذاری کنید.

6- بست های الکترود که به سر کابل ها متصل هستند را برای اتصال بهتر و برق رسانی قوی تر تمیز کنید.

7- بست نگهدارنده باتری را در جای خود ببندید.

8- این بار ابتدا سر باتری یا بست الکترود باتری قطب مثبت را ببندید و بعد قطب منفی آن را متصل کنید و از محکم بودن اتصال آنها اطمینان پیدا کنید.

در آخر مروری کنید که تمام کار ها درست انجام شده باشد.

 باطری پراید

باطری تیبا

باطری پژو 206

باطری پژو 405

باطری سمند

باطری رانا

باطری ال90


Batrycar.com

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

لباس کودک پورتال مهندسین عمران باید بنویسم مجله تفریحی خبری سرگرمی ایرانگرد وبلاگ استدیو طراحی وب سایت پارس یو آی کتابخانه عمومی علامه دهخدا تهران سیستمهای تصفیه آب و فاضلاب صنعتی آیا محیط مدرسه دلپذیر،دلخواه و شاد است؟ تجارت ایران و ترکیه