ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

راهنمای خرید باطری ماشین یکی از مواردی که هنگام خرید باطری خریدار باید توجه ویژه ای به آن داشته باشد این است که باطری اسیدی میخواهد بخرد یا باطری اتمی . در مورد انتخاب بین باطری اتمی و اسیدی باید این نکته را متذکر شویم که باطریهای اتمی به علت طول عمر بالاتر و همین طورآلودگی کمترنسبت به باطری اسیدی بیشتر توصیه میشوند.

عمر متوسط یک باطری اتمی بین سه تا پنج سال است وعمر باطری اسیدی بین یک تا دو سال.

در ضمن باطریهای اتمی نیاز به مراقبت و نگهداری ندارند و این هم یکی دیگر از مزایای باطریهای اتمی است. ولی باطریهای اسیدی را باید مرتب چک کرد و سطح الکترولیت داخل باطری باید کنترل شود.

انتخاب آمپر مناسب باطری برای خودرو

راهنمای خرید باطری ماشین مسئله دیگری که در هنگام خرید باطری باید به آن توجه شود آمپر باطری است

یعنی باید بدانیم سیستم برق ماشین به باطری چند آمپر نیاز دارد.

اگر خودرو شما مصرف کننده های برقی اضافه مانند سیستم صوتی یا لامپهای قوی دارند. باید آمپر باطری را بالا تر انتخاب کرد مثلا برای یک پراید که باطری فابریک آن ۵۵آمپر است در صورت استفاده از مصرف کننده اضافه باید حداقل ۶۲آمپر استفاده کرد.

باطری ایرانی یا کره ای

راهنمای خرید باطری ماشین در مورد استفاده از باطری ایرانی و یا کره ای باید گفت کیفیت باطریهای ایرانی بسیار بهتر شده است و در ایران هر دو نوع باطری اتمی و اسیدی تولید میشود.

استفاده از تکنولوژی روز دنیا و بکارگیری دستگاههای اروپایی کیفیت باطریهای ایرانی را تا حد زیادی بالا برده است باطری ایرانی دارای خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر شرکتی هستند.

باطریهای کره ای سالهاست که در ایران استفاده میشود و طول عمر بسیار مناسبی دارد و شرکتهای باطری سازی ایرانی هم. به تازگی همپای آنها پیشرفت کرده اند. پس در هنگام خرید باطری میتوانید از گزینه های ایرانی هم با اطمینان کامل استفاده که البته قیمت مناسبتری هم دارند.

تاریخ تولید باطری

راهنمای خرید باطری ماشین قطعا مهم ترین مسئله هنگام خرید باطری تاریخ تولید آن است . عمرباطری از زمان تولید آن آغاز میشود. و هر چه باطری جدید تری خریداری کنید عمر باطری بیشر است . عمل سولفاته شدن صفحات باطری تقریبا یکسال پس از تاریخ تولید آن آغاز میشود . پس باطری که از تولید آن بیش از یک سال سپری شده به هیچ عنوان نخرید .

تاریخ تولید باطریهای ایرانی بر روی برگه ضمانت آن نوشته شده است.

و تاریخ تولید باطریهای کره ای هم بر روی بدنه باطری هک شده است . که شما براحتی میتوانید متوجه آن شوید.

راهنمای خرید باطری ماشین ایرانی

راهنمای خرید باطری ماشین ایرانی در مورد تعویض باطری ماشین ایرانی باید گفت اکثر باطریهای داخلی کیفیت مشابهی دارند ولی اگر بخواهیم شرکتهای داخلی را از نظر کیفیت و نوع خدمات آن طبقه بندی کنیم اول شرکت سپاهان باطری قرار میگیرد.

دقت در اندازه باطری ماشین

باطریها از لحاظ ارتفاع با هم فرق میکنند بعضی باطریها قطب مثبت و منفی در سمت چپ باطری قرار دارد و بعضی در سمت راست صول و عرض باطریها یکی نیست. فقط توجه به هم أمپر بودن باطری هنگام خرید صحیح نمی باشد .

ممکن است باطری ماشین شما ۶۰آمپر باشد و شما هنگام تعویض یک باطری ۶۰آمپر بخرید ولی در هنگام تعویض متوجه شوید ابعاد و یا قطبهای باطری به ماشین شما نمیخورد.

پس هنگام خرید باطری حتما به ابعاد باطری و جهت قطبهای مثبت و منفی توجه کنید. تا دچار مشکل نشوید.

باطری پراید

باطری تیبا

باطری پژو 206

باطری پژو 405

باطری سمند

باطری رانا

باطری ال90


Batrycar.com

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

علا موزیک بازی و نرم افزار انجام پروژ های اندروید مجله روز تهران آهن دانلود رایگان دانلود فیلم و سریال رایگان ، دانلود آهنگ جدید تازه ها دبیرستان شهدای صنف گردبافان پایگاه اطلاع رسانی شيخ علي زند قزويني